Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

Türk Eğitim Vakfı, Üniversite Öğrencilerinin Barınma İhtiyacına Dikkat Çekiyor

1 gün önce 14

TEV’in “Gücüm Bu Kadarına Yetiyor” Projesi

Türk Eğitim Vakfı, gençlere eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için 57 yıldır çalışmalarını sürdürüyor. Vakıf, üniversite öğrencilerinin barınma sorununa dikkat çekmek amacıyla “Gücüm Bu Kadarına Yetiyor” projesini başlattı.

Sembolik Enstalasyonlar İle Farkındalık Yaratıldı

İstanbul’un yoğun bölgelerinden Beşiktaş, Kadıköy ve Üsküdar’da gerçekleştirilen proje avvabet kapsamında sembolik ev kesitleri ile öğrencilerin barınma maliyetlerine vurgu yapıldı. Kamuoyundan burs fonları ve yurt projelerine destek bekleniyor.

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın’ın Açıklamaları

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, öğrencilerin barınma sorununun eğitim hayatlarının önünde büyük bir engel teşkil ettiğini belirterek, projenin avvabet giriş bu soruna dikkat çekmeyi ve toplumu duyarlılığa davet etmeyi amaçladığını vurguladı.

280 Bini Aşkın Yurt İçi Burs Verildi

TEV, kuruluşundan bu yana 280 bini aşkın yurt içi burs vererek başarılı ve maddi olanakları sınırlı öğrencilere destek oluyor. Ayrıca, 2 binden fazla öğrenciye yurt avva bet dışı burs imkanı sağlıyor. TEV’in eğitime katkıları arasında 33 eğitim tesisi bulunuyor.

Kaynak Bağlantı