Obul.net ile gündeme dair son haber ve blogları bir arada bulabileceğiniz bir yer Siteyi ingilizce içerikler ile kullanabilirsiniz bunun için Buraya tıklayn ve başlayın !

1947'de tapu kayıtlarında sahtekarlık yapanlar iki sene hüküm giymiş!

1 hafta önce 138

1947 yılında tapu kayıtlarında yaptıkları sahtekarlığın ortaya çıkması ile dolandırıcı dört kişiye iki yıla kadar ceza verilmiş.

Günümüzde olduğu gibi geçmişte de emlak dolandıcıları vatandaşları mağdur etmeye devam etmiş. 1947 yılında dolandırıcıların,  tapu kayılarında yaptıkları sahtekarlığın cezası ise oldukça ağırmış.  Söz konusu yılda vatandaşları mağdur eden 4 tapu dolandırıcısı 2 seneye kadar hüküm giymiş. 

Söz konusu haber 25 Aralık 1947 yılında Cumhuriyet Gazetesi'nde '' Tapu kayıtlarında sahtekarlık yapanlar mahkum oldular'' başlığı ile kaleme alınmış. İşte o haber...

1947 de tapu kayıtlarında sahtekarlık yapanlar iki sene hüküm giymiş!

Tapu kayıtlarında sahtekarlık yapanlar mahkum oldular

Tapu kayıdlarında yaptıkları sahtekårlık- tan dolayı İkinci Ceza mahkemesinde muhakeme edilmekte olan Avagikos, Stephan, Anastas ve Angelika'nın muhakemeleri dün sona ermiştir. Neticede, sanıklardan Avagikos 2 sene. Stephan ile Anastas üçer ay hapse mahküm olmuşlar. Angelika da beraet etmiştir.

Kaynak Bağlantı